Barcelona’da sıcak transfer gelişmeleri

Barcelona'da sıcak transfer gelişmeleri barca01

Barcelona bir yandan mali zorluklarla uğraşırken diğer yandan da transfer için çaba gösteriyor. Katalan ekibinin hedefinde ilk olarak Sergio Aguero ve Memphis Depay var. Yönetim, bu oyuncuların transferi ve Lionel Messi’yi ikna için diğer Gerard Pique’nin de aralarında olduğu 4 isimden indirim istedi.

İspanya’nın güvenilir gazetelerinden Mundo Deportivo, Barcelona’nın transfer gündemini yazdı. Ön sayfadan yayımlanan habere göre Katalan devi, aralarında Gerard Pique’nin de olduğu kulübün önde gelen isimlerden maaşlarında indirim yapmalarını isteyecek.

Yönetim, Gerard Pique (34), Sergio Busquets (32), Sergi Roberto (29) ve Antoine Greizmann’dan (30) indirim isteyecek aksi takdirde bu isimleri satış listesine koyacak. Listenin en sürprizi olarak Antonie Griezmann gösterildi. 5 yıllık sözleşmesinin henüz 2. yılında olan Fransız ftubolcu, 108 milyon Pound’a transfer edilmişti. Bu sezon Katalan ekibiyle 12 gol ve 7 asist yapan Griezmann, geçen yaz kulübün “dokunulmaz 7” ismi arasında gösteriliyordu.

Anlaşıldığı haberleri basına yansıyan Kun Aguero ile Memphis Depay’ın transferi ve bu sezon sözleşmesi sona erecek Lionel Messi’yi takımda tutmak için mali olarak düzenleme yapmak zorunda kalacak olan Barcelona, en çok Messi’de zorlanacak gibi görünüyor. Arjantinlinin, Manchester City’den vergiler hariç haftalık 500 bin Sterlin istediği kaydedilirken, Barcelona’nın bu rakamlara çıkabilmek için diğer oyuncuların alacaklarından hatırı sayılır bir düşüşe ihtiyaç duyacağı vurgulandı.

Kategoriler: FeaturedHaberler